EMIS foto galerija Odaberite album:
Dan učitelja 2016

Main Image
Fotografija 1 / 70

Education Management Information System EMIS
Projekt EMIS je u Bosni i Hercegovini implementiran u oba etniteta i Distriktu Brčko još od 2004. godine. Kanton Sarajevo, sa svojih 112 škola (74 osnovne i 38 srednje), koristi sistem EMIS proširen sa novim komponentama: EMIS Print, EMIS Web i EMIS Matura.

Od 2008. godine se kroz sistem EMIS Print elektronski izdaju uvjerenja i svjedodžbe. Svi izdani dokumenti su zaštićeni hologramskom zaštitom i enkriptirani barcode oznakom, jedinstvenom za svakog učenika.

Sistem EMIS Web omogućuje on-line uvid u rezultate u učenju i vladanju svakog učenika, odjeljenja, razreda i škole. EMIS Web uključuje niz izvještaja statističke i analitičke prirode koji ovlaštenim korisnicima omogućuju brz i efikasan način dobivanja najvažnijih podataka škole.
Ukupan broj slogova ažuriranih kroz sistem EMIS Web u KS iznosi preko 15 miliona.

Sistem arhivira podatke o preko 154.000 učenika osnovnih i srednjih škola.
Od 2012/13. šk. godine se u KS provodi eksterna matura OŠ uz podršku sistema EMIS Matura. Sistem je u potpunosti automatiziran putem barcode naljepnica za svakog učenika.