EMIS Print - nova verzija/inačica 6.6.3

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona, Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na Školske računare / računala.

Zadnja verzija programa je  6.6.3 od 22.05.2014. Ova nova inačica programa je kreirana poslije današnjeg sastanka direktora i ravnatelja sa Ministarstvom u Travniku, odnosno nakon dodjele obrazaca. Nova verzija sadrži jednu gramatičku ispravku na uvjerenjima o završenom 5, 6 i 7. razredu osnovne škole, kao i novi kriterij za filtriranje učenika kojima se dodjeljuje diploma učenik generacije. Uvjet za oslobađanje učenika gimnazija od polaganja mature od ove inačice je prolazak odličnim i vladanje uzorno/primjereno, s tim da ne moraju biti sve petice (kao u prethodnoj verziji).

Preuzimanje zadnje verzije programskog rješenja EMIS Print se obavlja kroz Administrativni Panel (prva opcija u izborniku 'Linkovi') školskih poddomena sistema EMIS WEB.

Pristup školskim poddomenama sistema EMIS WEB je omogućen kroz tabelarni prikaz škola na glavnoj stranici informacionog sistema EMIS Web, izbornik 'Škole'.