EMIS Print - nova verzija/inačica 6.7.4

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona, Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija / inačica programa je  6.7.4 od 28.05.2014. Ova nova verzija / inačica sadrži nekoliko važnih promjena:

• svjedodžba/diploma o položenom završnom ispitu - novo rješenje,
  • potvrde/uvjerenja o završenom 5, 6 i 7 razredu osnovne škole se sada redaju po redosljedu koji je postavljen u školskom programu EMIS,
  • važna nova funkcionalnost ugrađena u ovu verziju / inačicu: u školskom sistemu / sustavu EMIS nam prilikom unosa ocjena stoji na raspolaganju opcija 'Ulazi u prosjek'. Od sada se u programu  EMIS Print to uzima u obzir! Dakle, ukoliko postavimo da nam za nekog učenika u školskom sistemu / sustavu EMIS ocjena iz nekog predmeta (npr. izborni predmet) ne ulazi u prosjek, onda će ista biti odštampana / otiskana na svjedodžbi / potvrdi, ali neće biti uzeta u obzir prilikom računanja postignutog uspjeha,
  • u slučajevima kada ocjena iz datog predmeta ne ulazi u prosjek, EMIS Print će na odprintanim dokumentima prikazivati znak zvjezdice (*) ispred naziva predmeta.

Preuzimanje zadnje verzije / inačice programskog rješenja EMIS Print se obavlja kroz Administrativni Panel (prva opcija u izborniku 'Linkovi') školskih poddomena sistema EMIS WEB.

Pristup školskim poddomenama sistema EMIS WEB je omogućen kroz tabelarni prikaz škola na glavnoj stranici informacionog sistema EMIS Web, izbornik 'Škole'.