EMIS Print - nova verzija/inačica 6.7.5

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona, Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija / inačica programa je  6.7.5 od 28.05.2014. Ova nova verzija / inačica sadrži jednu važnu promjenu:

• svjedodžba/diploma o položenom završnom ispitu - do sada je izdavanje ovog dokumenta bilo omogućeno samo za učenike četvrtih razreda. Od ove verzije/inačice, sada je to omogućeno i za učenike trećih razreda,
  • redosljed odprintanih predmeta na završnom ispitu će od sada biti prikazan sukladno načinu kako smo unosili te predmete kroz sistem / sustav EMIS. Prvouneseni predmet će biti prikazan prvi, drugouneseni drugi itd. zadnji predmet kojeg smo unijeli bit će prikazan zadnji. Napomena: sistem / sustav EMIS unesene predmete uvijek prikazuje u redosljedu određenom šifrom predmeta (od najmanje ka najvećoj), ali treba imati na umu da će EMIS Print to ipak odprintati u redosljedu kako smo mi vremenski unosili.

Preuzimanje zadnje verzije / inačice programskog rješenja EMIS Print se obavlja kroz Administrativni Panel (prva opcija u izborniku 'Linkovi') školskih poddomena sistema EMIS WEB.

Pristup školskim poddomenama sistema EMIS WEB je omogućen kroz tabelarni prikaz škola na glavnoj stranici informacionog sistema EMIS Web, izbornik 'Škole'.