EMIS Print - nova verzija/inačica 6.7.6

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona, Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija / inačica programa je  6.7.6 od 30.05.2014. Ova nova verzija / inačica sadrži jednu važnu promjenu:

• Svjedodžba o oslobađanju od polaganje mature / završnog ispita
    datum/nadnevak izdavanja, koji se prikazuje u donjem lijevom uglu dokumenta, se od sada unosi na sljedeći način:

kroz školski sistem / sustav EMIS otvore se matični podaci učenika, zatim se klikne desnim klikom miša na datog učenika/cu i odbere opcija 'Izmjeni odabrani podatak'. Potom se odabere opcija pod nazivom 'Podaci o toku školovanja', te se u odjeljku označenom sa 'Naziv završnog rada' unese datum / nadnevak  izdavanja svjedodžbe o oslobađanju u sljedećem formatu:

#20. lipnja 2014. (hrvatski), odnosno
    #20. juna 2014. (bosanski).

Važno je zapamtiti da se mora prvo navesti znak hash (#).

Preuzimanje zadnje verzije / inačice programskog rješenja EMIS Print se obavlja kroz Administrativni Panel (prva opcija u izborniku 'Linkovi') školskih poddomena sistema EMIS WEB.

Pristup školskim poddomenama sistema EMIS WEB je omogućen kroz tabelarni prikaz škola na glavnoj stranici informacionog sistema EMIS Web, izbornik 'Škole'.