EMIS Print - nova verzija/inačica 6.7.9

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona / Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija / inačica programa nosi broj  6.7.9 od 04.06.2014. Ova nova verzija / inačica sadrži sljedeće promjene:

• OSNOVNA GLAZBENA/MUZIČKA ŠKOLA
    za printanje uvjerenja o završenoj glazbenoj/muzičkoj školi prikazuju se učenici 4. razreda pa nadalje

• POTVRDA o završenom 5,6,7 razredu osnovne škole (hrvatski)
    predmeti se od sada prikazuju u redosljedu sukladno NPP

• UČENIK GENERACIJE
    datum/nadnevak izdavanja, koji se prikazuje u donjem lijevom uglu dokumenta, se od sada unosi na sljedeći način:

kroz školski sistem / sustav EMIS otvore se matični podaci učenika, zatim se klikne desnim klikom miša na datog učenika/cu i odbere opcija 'Izmjeni odabrani podatak'. Potom se odabere opcija pod nazivom 'Podaci o toku / tijeku školovanja', te se u odjeljku označenom sa 'Naziv završnog rada' unese datum / nadnevak izdavanja dokumenta 'Učenik generacije' u sljedećem formatu:

#20. lipnja 2014. (hrvatski), odnosno
    #20. juna 2014. (bosanski).

Važno je zapamtiti da se mora prvo navesti znak hash (#).

• Izbornici "Učenik generacije" i "Svjedodžba o oslobađanju polaganja završnog ispita" od sada povlače učenike po ključu diploma (čime je eliminirano nepotrebno dupliciranje učenika).

Preuzimanje zadnje verzije / inačice programskog rješenja EMIS Print se obavlja kroz Administrativni Panel (prva opcija u izborniku 'Linkovi') školskih poddomena sistema EMIS WEB.

Pristup školskim poddomenama sistema EMIS WEB je omogućen kroz tabelarni prikaz škola na glavnoj stranici informacionog sistema EMIS Web, izbornik 'Škole'.