Zanimljivosti iz svijeta znanosti/nauke, tehnike i kulture

Obavještavaju se učenici, nastavnici i ostali korisnici javnog dijela sustava/sistema EMIS WEB da je okončana izgradnja nove funkcionalnosti - zanimljivosti iz svijeta nauke/znanosti, tehnike i kulture.

Ova nova funkcionalnosti sadrži interesantne i popularne zanimljivosti iz svijeta znanosti/nauke, tehnike i kulture koji mogu biti korisni i u nastavnom procesu. Sadržaj se inicijalno prikazuje tabelarno u skraćenom prikazu, a detaljniji opis svake zanimljivosti je obezbijeđen putem linkova koji su pridruženi naslovnoj fotografiji i naslovnom tekstu.

Baza podataka ovog modula se ažurira svakodnevno i sadrži veoma veliki broj pojedinačnih zapisa. Većina informacija koje su prikazane u ovom modulu su provjerene i lektorirane od strane Federalne novinske agencije FENA.

Pristup ovoj novoj funkcionalnosti je omogućen putem linka 'Zanimljivosti' u gornjem desnom dijelu.