EMIS Print - nova verzija/inačica 7.2b

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona / Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija/inačica programa nosi redni broj  7.2b sa datumom kreiranja od  13.01.2015. godine. Ova nova verzija / inačica sadrži sljedeće promjene:

• Dodatno usaglašeni sadržaji obrazaca za potvrde i uvjerenja na kraju prvog polugodišta (ispravljene uočene nepravilnosti),
  • Dodatno usaglašeni sadržaji obrazaca za potvrde i uvjerenja za učenike od prvog do trećeg razreda OŠ  (ispravljene uočene nepravilnosti),

Napomena: neke škole su prilikom štampanja/tiskanja naslovne stranice učeničke knjižice naveli da se razred ne prikazuje ispravno. Međutim, problem je što nisu ispravno postavljene postavke u programu EMIS Print. Potrebno je dakle popuniti polje 'Upisan u razred' na način prikazan na donjoj slici, i navedeni tekst će se automatski prikazati na knjižici. Isto se odnosi i na 'Datum izdavanja knjižice'.