EMIS Print - nova verzija/inačica 7.2c

Obavještavaju se svi EMIS koordinatori osnovnih i srednjih škola Srednjobosanskog kantona / Kantona Središnja Bosna  da je kreirana nova verzija / inačica programa EMIS Print, koju je potrebno instalirati na školske računare / računala.

Zadnja verzija / inačica programa nosi redni broj  7.2c sa datumom kreiranja od  13.01.2015. godine. Ova nova verzija / inačica sadrži sljedeće promjene:

• Dodatno usaglašeni sadržaji obrazaca za potvrde i uvjerenja na kraju prvog polugodišta (ispravljene uočene nepravilnosti),
  • Dodatno usaglašeni sadržaji obrazaca za potvrde i uvjerenja za učenike od prvog do trećeg razreda OŠ  (ispravljene uočene nepravilnosti),
  • Redoslijed predmeta u potvrdama 1., 2. i 3. razreda OŠ je usaglašen sa onim koji je u EMIS-u,
  • Potvrde/uvjerenja 1., 2. i 3. razreda OŠ od sada automatski štampaju/tiskaju grafičke elemente (obrub, grb),
  • Potvrde 1., 2. i 3. razreda OŠ - hrvatski program, tekstualno usaglašene sa NPP.

Napomena: kao i uvijek, posebnu pažnju obratiti na verziju/inačicu programa poslije instalacije. Kao što se vidi na donjoj slici, nova verzija/inačica mora prikazivati oznaku 7.2c

Molimo škole da razumiju ovako česte implementacije programa obzirom da su zahtjevi koji se postavljaju pred Development team izuzetno složeni, sa velikim broj varijateta i specifičnosti. Najveći izvor nesuglasica su različiti standardi postojeće prakse vođenja učeničkih knjižica za učenike od prvog do trećeg razreda osnovnih škola.

U slučaju da se i kod ove nove implementacije programa uoče određene nepravilnosti, odmah kontaktirati nadležnu službu Ministarstva.