Prosjek ocjena i uspjeh - novo izdanje

Aplikacija 'Prosjek ocjena i uspjeh' koju smo nedavno objavili i aktivirali je pokazala veliki interes kod učenika. Uglavnom, utisci su veoma povoljni i mnogi su počeli da je koriste na dnevnoj bazi. Međutim, bilo je i konstruktivnih prijedloga za njeno unaprijeđenje.

Večina učenika se pohvalno izrazila o jednostavnosti uporabe aplikacije, kao i njenoj korisnosti u svakodnevnom radu. Ipak, kao moguće značajno unaprijeđenje naveli su da bi bilo odlično ukoliko bi se i ocjene koje unesu nekako mogle sačuvati za buduću uporabu. Zaista, prijedlog vrijedan pažnje. Na žalost, ne i jednostavan za implementaciju obzirom da se, s tehničke točke gledišta, ocjene kreiraju kao tzv. dinamički programirane web kontrole, te se manipulacija njima umnogome usložnjava.

Ipak, uspjeli smo naći veoma efektno rješenje za taj problem. Dakle, od sada kada kliknete na gumb da sačuvate postavke sustava, aplikacija će automatski memorirati

• odabranu školu,
  • odabrani razred i odjel, kao i
  • sve unesene ocjene!

Na taj način, svaki sljedeći put kada pokrenete modul 'Prosjek ocjena i uspjeh'  sustav će automatski prikazati sve predmete prethodno sačuvanog odjela, kao i sve unesene ocjene. Sve što je potrebno jeste nadopuniti prikazanu tablicu s novim zaključenim ocjenama i sačuvati postavke ponovo.

Druga korisna novina odnosi se na novi gumb za tiskanje unesenih ocjena. Kliknemo na gumb (ikonica u obliku printera) i sustav nam automatski kreira PDF dokument sa svim unesenim ocjenama, kojeg možemo otiskati ili sačuvati na lokalnom računalu.

Izračun prosjeka vaših ocjena možete izvršiti na ovom linku ili klikom na sliku sa učenicima koja se nalazi na desnoj strani sustava.

Nadamo se da će aplikacija poslužiti svojoj svrsi, te da će motivirati učenike da poboljšaju svoje ocjene, a time i ostvareni uspjeh iz učenja.